32 '' A4K | HD Smart TV HD 50 Hz, 60 Hz 32E4KTUK
  • Screen diagonal size (inch) : 32 in
  • Resolution max. : HD 1366x768
  • Type : HD Smart TV
  • Screen diagonal size (cm) : 81.3 cm
  • DTS HD
  • DTS Virtual X decoding
  • User interface : VIDAA Smart OS
  • Series : A4K
TV_Old energy badge_F1_left
TOP FEATURES
Natural Colour Enhancer
[object Object] icon
VIDAA Smart OS
VIDAA - Easy to Use, Fast, and Secure
AI Sports Mode
Stadium-level Enjoyment—Right in Your Home
Game Mode
Ready for You to Win
Natural Colour Enhancer
Whether it’s soaps, docs or movies, you’ll enjoy colours the way they were meant to be seen.
A4K_Natural Colour Enhancer
[object Object] icon
VIDAA Smart OS
A4K_VIDAA Smart OS
AI Sports Mode
A4K_AI Sports Mode
Game Mode
Ready for You to Win
A4K_Game Mode
High Contrast
Discover Dramatic Shadow Details and Depth of Field
A4K_High Contrast
Noise Reduction
Restore a Clean View
A4K_Noise Reduction
Specification NOW, HERE’S THE TECHNICAL BIT…
General information
Model name:
32E4KTUK
Series:
A4K
Type:
HD Smart TV
Material of frame:
Plastic
Colour of appliance:
Black
Cabinet material:
Plastic
Stand colour:
Black
Stand material:
Panel aspect ratio:
16:9
Screen diagonal size (inch):
32 in
Screen diagonal size (cm):
81.3 cm
Resolution max.:
HD 1366x768
Angle of visibility:
178 °
Wide colour gamut:
No
Frequency:
50 Hz, 60 Hz
Contrast:
3000:1
Brightness:
200 nits
Backlight technology:
DLED
Local dimming:
No
Local dimming zones:
3D technology:
2D to 3D:
HDR technology:
HLG technology:
Dolby technology:
Quantum Dot Colour:
Upscaling Ultra HD:
Input lag in game mode:
≤ 20 ms
3D digital comb filter:
Yes
MPEG noise reduction:
Yes
Mosquito noise reduction:
Sound output power:
2x6 W